DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

FAQ

FAQ - Často kladené dotazy

JAK SE MŮŽU STARAT O PROVEDENÉ NÁPISY A ŽULOVÝ KÁMEN, NA NĚMŽ JSOU UMÍSTĚNY, ABY MI VYDRŽELY CO NEJDÉLE PĚKNÉ?

 • Pro optimální údržbu a vzhled žulových dílů včetně zlacených a stříbřených nápisů, doporučuji pravidelně používat impregnační prostředek (ne však na voskové bázi).
 • Takto ošetřované díly jsou chráněny i před voskem rozlitých svíček, vydrží déle pěkné a bez porostu lišejníku a mechu, chráněn je rovněž i nápis.

OPRAVUJETE TAKÉ NÁHROBNÍ DOPLŇKY? PRASKLA MI SKLA V LAMPĚ A VYTEKL VOSK SVÍČKY.

 • Ano, samozřejmě Vám pomůžu i v této věci.
 • Napřed ale ještě jedna poznámka k používaným svíčkám, obvykle umísťovaným v nerezové lampě na pomníku.
  • Tato lampa byla původně určena pouze ke svícení svítilnou na lampový olej. Větrací otvory lampy jsou proto dimenzovány na odvádění tepla jen z takto malého tepelného zdroje. Pokud ale začne hořet plastový obal svíček, pokud je místo svítilny na lampový olej použijete, taková teplota je mnohokrát vyšší, pak praskají skla, a vytékající vosk může trvale poničit žulové nebo teraccové díly pomníku...
 • Ze svíček (živý oheň) proto doporučuji používat raději čajové svíčky v hliníkovém obalu, ty jsou bezpečné. Hoří sice kratší dobu, ale jako symbol tento oheň obvykle postačí. Navíc tak předejdete zbytečným škodám a finančním výdajům navíc.

PROČ JSOU VÁMI PROVEDENÉ NÁPISY TAK HEZKÉ I PO LETECH?

 • Je to proto, že to co Vám nabízím je nadstandard. Jeho provedení je sice pracnější, ale zároveň vydrží déle než můžete na hrobech běžně vidět.
 • Ze zásady a po zkušenostech nepoužívám nejrůznější moderní náhražky, jejichž aplikace sice není tak pracná ale navíc vydrží pěkné jen poměrně krátkou dobu, pak byste museli znovu platit za opravu nápisu. To samozřejmě nechci. Proto pro povrchovou úpravu nápisů používám kvalitní podkladový lak a plátkové kovy (pravé zlato atd.), u nichž vydrží nádherný kovový lesk dlouho.
 • Protože si také vážím hodnoty peněz, kterou zákazník za mou práci zaplatí, přijde mi fér odvést svou práci poctivě a kvalitně tak aby vydržela dlouhá léta. Samozřejmostí je u mnou provedených nápisů odborný servis.

JAKOU ZÁRUKU NA SVOU PRÁCI POSKYTUJETE?
 • Možná jste viděli na některých hrobech moje navštívenky. Vylepil jsem je tam samozřejmě až po domluvě a svolení mých spokojených zákazníků. Díky nim mají na mne kontakt a mohou se na mne podle potřeby již s důvěrou znovu obrátit oni sami i jejich přátelé.
 • Běžně ručím za svou práci 2 až 5 let na nápis. To záleží na typu materiálu a pozici nápisní desky. A protože je na vizitce uvedeno také mé jméno, je mým zájmem, aby mnou odvedená práce vydržela mnohem déle, než jakou záruku vám může poskytnout jakýkoli jiný kameník.

JSTE VĚŘÍCÍ?
Ano, jsem, ikdyž možná ne zcela ve smyslu, jak se to dnes obvykle chápe. Setkal jsem se totiž ve svém životě s Bohem, kterému na mě záleží, který změnil můj život k lepšímu, dal smysl tomu, co denně prožívám, a dal mi také naději do budoucnosti. Navíc denně prožívám klid a pokoj ve svém nitru, jaký jsem dříve nepoznal. Více Vám mohu přiblížit osobně, stačí mě kontaktovat.

MÁTE DALŠÍ OTÁZKY?
Pokud budu znát odpověď, rád Vám odpovím.